Following Przeklejony Jak korzystać z Forum

 • Redakcja 25 mar 2013 19:10:48 17 posty/ów
  Widziany 6 lat(a) temu
  Zarejestrowany 7 lat(a) temu
  Kilka prostych zasad, obowiązujących na Forum:

  1. Lubimy kulturę osobistą i dyskusję na poziomie.
  2. To oznacza, że wszystkie treści, które będą naruszać dobre obyczaje i będą niezgodne z prawem zostaną usunięte.
  3. Szanuj poglądy innych Forumowiczów.
  4. Nasze zasady są proste, ale w tym tkwi ich siła. Pamiętaj, że jeśli będziesz je naruszał, zostaniesz poproszony o opuszczenie tego miejsca.
  5. Jesteś spoko, wiesz? Zatem miłej zabawy i wracaj do nas często!

  Jeśli chcesz, możesz się przywitać w tym wątku.


  1. Wybierz styl Forum

  Możesz wybrać styl: z podziałem na kategorie lub wszystkie wątki od razu. Przejdź do swojego Profilu lub wybierz ikonkę Opcje w prawym górnym rogu (po zalogowaniu). Z listy wybierz Ustawienia. Znajdź opcję: "Styl forum". Wybierz styl i zapisz ustawienia.

  Pamiętaj, że korzystając z forum wątkowego masz do dyspozycji filtrowanie poprzez kategorie, identyczne do podziału w starym stylu Forum. Filtr znajduje się na górze. Wybierz kategorię i kliknij "Dalej", aby wyświetlić listę wątków tylko z danej kategorii.

  2. Obserwowanie wątków

  Po wejściu na wątek możesz wcisnąć "Obserwuj" w lewej kolumnie, na samej górze. Każdy wątek oznaczony jako obserwowany znajdzie się w zakładce "Obserwujesz", gdy przejdziesz na główną stronę Forum (menu po lewej). Dzięki temu masz szybki dostęp do ulubionych wątków. Aby usunąć obserwację, kliknij w ten sam przycisk.

  3. Nowe posty w wątku

  Przy każdym temacie na liście wątków znajduje się zielone światełko. Jeśli przy temacie światełko jest wyraźnie zielone, oznacza to, że od Twojej ostatniej wizyty pojawiły się nowe posty. Najedź na światełko, aby podejrzeć, ile postów zostało dodanych.

  Jeśli światełko nie świeci się, jest przytłumione - oznacza to, że w wątku nie ma nowych postów.

  4. Wątki, w których napisałem i które stworzyłem

  Na stronie głównej Forum, w menu po lewej, odnajdziesz zakładki: Wątki, w których napisałem oraz Wątki, które stworzyłem. Kliknij, by podejrzeć własne tematy oraz dyskusje, w których wziąłeś udział.

  Jeśli na liście widzisz podświetlone zielone światełko, oznacza to, że pojawiły się nowe posty (patrzy punkt 3).

  5. Odpowiadanie i opcja cytatu

  Jeśli odpowiadasz na czyjś post, użyj opcji "Odpowiedz". Dzięki temu, Twój rozmówca otrzyma powiadomienie na maila, że coś napisałeś. Używając cytatu, pomijasz opcję powiadomienia, ale możesz użyć cytatu wewnątrz postu.

  Obecnie, mie można odpowiadać na kilka postów różnych autorów jednocześnie.

  6. Ignorowanie

  W życiu bywa tak, że i mąż z żoną nie rozmawia, że brat z bratem się nie godzi. :) Na forum możesz jednak użyć opcji ignorowania użytkownika. Jeśli wciśniesz przy jego poście przycisk Ignoruj, nie otrzymasz powiadomień oraz nie będą wyświetlane posty ignorowanej osoby. Możesz ją usunąć z listy ignorowanych edytując swój profil w Opcjach.

  Możesz również zgłaszać naruszenia zasad Forum lub inne problemy bezpośrednio w Prywatnej Wiadomości. Wyślij ją przechodząc do profilu: Damiana. Albo innej osoby z Redakcji, którą znajdziesz aktywną w liście moderatorów (lewa kolumna na stronie głównej).

  7. Imię, nick na Forum

  Przejdź do Edycji profilu (kliknij ikonę Opcje w prawym górnym rogu serwisu). Jeśli zalogowałeś się przez Facebooka, możesz zmienić wyświetlane imię/nick. Co ważne, ta zmiana będzie również widoczna w całym obrębie serwisu, także w Komentarzach.

  8. Różne ustawienia, m.in. sygnatura

  Przejdź do Ustawień profilu (kliknij Opcje w prawym górnym rogu serwisu). Możesz tutaj pozmieniać ustawienia, m.in. dodać sygnaturę czy zmienić styl Forum (patrz punkt 1).

  9. Pomóż nam przy Forum :)

  W trakcie przeglądania wątku możesz odnaleźć opcje społecznościowe w lewej kolumnie. Poleć swój lub inny ciekawy wątek na Facebooku czy Twitterze. Przekaż informację o Forum swoim dobrym znajomym - pomoże nam to budować fajną społeczność wokół polskiej edycji Eurogamera. Z góry wielkie dzięki!

  10. Zgłaszaj uwagi i sugestie

  Podziel się z nami swoimi uwagami i sugestiami oraz wszelkimi błędami, które przeszkadzają Ci w użytkowaniu Forum i serwisu. Przejdź do tego wątku

  Dzięki!

  Edytowany przez Redakcja o 11:30:08 03-04-2013
Zaloguj się lub zarejestruj, aby odpowiedzieć

Sometimes posts may contain links to online retail stores. If you click on one and make a purchase we may receive a small commission. For more information, go here.